1PC ZT603-DC12V 20A 6Pin 6P Windscreen Wiper Relay High Switching
★★★★★ 4.5 31 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by puredrivingschool.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 18
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
RelaysDescription:This is a ZT550-DC12v 6 foot wiper relay.6Pin 6P 12V 20A relay auto wiper relay Life Expectancy Electrical: 400hours auto wiper relay.Auto wiper relay 20A High Switching Capability.Specification:Material: electronic componentsProduct size: 30 x 30 x 30mm/1.18 x 1.18 x 1.18inchCoil:12VDC Cleaning time:4-6s Wiper time:4-6Package Includes:1 Piece socketHign-concerned Chemical : noneMainKey1 : Windscreen Wiper RelayMainKey2 : High Power RelayMainKey3 : ZT550 12V 6 Foot RelayMainKey4 : Windscreen Wiper RelayMainKey5 : 6 Foot Wiper Relay
  • Relays
Model RIGYUJNO
Brand Name RIGYUJNO
Unit Count 1.0 Count
Item Weight 50 Grams
Part Number RIGYUJNO
Manufacturer RIGYUJNO
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.5 out of 5
★★★★★
31 ratings | 13 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
83% (26)
4 stars
4% (1)
3 stars
2% (1)
2 stars
1% (0)
1 star
10% (3)